Özellikle kadınlar hayatları boyunca büyük problem haline getirdikleri fazla kilolarına karşı yaptıkları büyük savaşlar herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Özellikle denenmesi bile büyük tehlikeler doğurabilecek olayları çekinmeden deneyen kişilerin daha kolay ve zahmetsiz olarak denedikleri bir yöntem ise sakız çiğneyerek zayıflama yöntemidir. Yazımızın devamın bu denemenin ne kadar başarılı olabiliceğini ve denemenin insan bünyesindeki zararlarının neler olabileceği hakkında detaylı ve geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sakız çiğneyerek zayıflama konusunda artan medya haberleri doğrultusunda bir araştırma yapmak isteyen bilim adamları ilginç verilere ulaşarak bu konu hakkındaki tüm soru işaretlerini gidermiş oldular. Aslında herkesin bildiği gerçekleri bilim insanlarının dile getirmesi ise insanların olayı daha iyi anlayabilmesi için bir fayda sağlamış oldu.

İnsanlar günlük yaşam içinde aldıkları enerji doğrultusunda kilo alma eğilimine girerler veya kilo kaybı yolunda emin adımlarla ilerler. Bu durumda insan aldığı enerjiden fazla yakarsa zayıflayabilir mantığı ise geçerliliğini korumaktadır. Sakız çiğnemekteki genel amaçta bu yöndedir. Kişi yaptığı çene hareketleri ile bir enerji harcayacak ve bu enerji kaybı sonrasında ise kilo kaybı ortaya çıkacaktır. Fakat yapılan araştırmalar bu durumun hiçte bu kadar kolay olmadığını göstermiştir. Kişi günlük aralıksız 8 saat ve 1 yıl boyunca sakız çiğnediği takdirde yalnızca 5 kilo verebilecektir. Yanlış okumadınız sadece 5 kilo, ayrıca kişinin bu dönemde ağız ve çene sağlığı konusunda kaybettikleri ise göz ardı edilmektedir.