Film ve görüntü aslında birbirinden uzak olmayan birbiriyle oldukça fazla bağlantılı olan bir sistemdir. Görüntülerin arka arkaya getirilmesi ile birleşen oluşum ise filmdir. Kişi bu birleşim esnasında aradaki boşlukları görmez ve bundan sonra film izlenmiş olmaktadır. Arka arkaya getirilen resimler eğer daha sık ve boşlukları az ise görüntü kaliteside o derece artar. Telefonlarda çekilen videoların kalitesiz olma sebebide budur. Daha az görüntünün birleştirilmesi ile kalitesiz bir video ortaya çıkmaktadır.

Filmlerde izlediğimiz görüntülerde ise bazen farklı detaylar dikkatlerimizi çekmektedir. Özellikle araba tekerleklerinin filmlerde sanki geriye gidiyormuş gibi ters dönmesi de buna en iyi örnektir. Peki bu olay nasıl gerçekleşmektedir? Araba harekete geçtikten sonra normal bir şekilde dönme işlemini gerçekleştirir. Daha sonra hızlanmaya başlar ve tekerlek sanki duruyormuş gibi görünmektedir. Daha da hızlanan tekerlek sanki ters dönüyormuş gibi görünmektedir.

Film karelerinde ise eğer çekim esnasında her karede tekerlek bir turunu tamamlayamazsa sanki tekerlek ters dönüyormuş havasına girebilmektedir. Bu durum çekilen görüntü sayısına ve aracın hızına bağlıdır. Bu durum iki farklı hızın birbirini geçmesi veya geride kalması ile açıklanmış olmaktadır. Bu durum filmlerdede gözümüze çarpmaktadır. Araçların hızlanması ile kameranın çekim hızı geçilmiş olmakta daha sonra tekerlekler sanki ter dönüyormuş gibi bir video ortaya çıkmaktadır. Daha farklı şekilde hızlanan diğer objeler de hareketin tersine bir yol izleyebiliyor.