İnsanlar üzerinde yaşanan bazı değişiklikler ortaya yeni hastalıkların atılmasına neden olmaktadır. Bu hastalıklar aslında insanlar tarafından bazı yanlış tanımlamalar sonrasında konulabilmektedir. Bu yanlış tanımlar yüzünden bazı hastalıklarında tam olarak tespit edilmesi mümkün olmamaktadır.

Kültür seviyesi ve eğitimle ilgili bu olayların daha düzgün ve düzeyli bir hal alması uzun yıllar alabilir. Fakat sonucunda ise daha sağlıklı kararlar alınarak kişileri hasta olmadıkları halde hasta veya hasta olmadıkları halde hasta muamelesi görmekten kurtulabilir.

Tüm bu öğütlerimiz ve fikirlerimizden sonra yazımızın asıl konusu olan “Tırnaklar Üzerinde Neden Beyaz Lekeler Oluşur?” sorusuna yanıtlar arayabilir. Aslında bu olay halk arasında vitamin eksikliğinden kaynaklandığı iddia edilmekte ve bu tutum sürekli doğruymuş gibi insanlara sunulmaktadır. Tüm bu olanlar aslında yazımızın başında belirtildiği gibi tamamen yanlış bir tanım sonucu ortaya çıkarılmıştır. Bu beyazlıkların çıkma sebebi tırnaklarımızla ilgili herhangi bir fizyolojik olaydan doğmaz. Sadece tırnaklar arasına kaçmakta olan havaların birikmesi ile meydana gelmektedi. Meydana gelen bu hava bir beyazlığın oluşmasına neden olmaktadır. Daha sonra uzayan tırnak o kısıma geldiğinde yok olarak ortadan koybolur.

Yani akrabalarınızın büyüklerinizin dediği gibi bu beyazların herhangi bir zararı yoktur. Bu zararın çıkarılış amacı sadece insanların yanlış bilgilere inanması ve bunları diğer insanlara aktarmasından kaynaklanmaktadır. Yapılması gereken bu tür bilgilere inanmamak ve bilimsel olan bilgiye ulaşmaktır.